top of page

Aiaekskursioon


Aeda on võimalik külastada aprillist oktoobri lõpuni.  Külastus palun eelnevalt kokku leppida. Jalutuskäigud aias omanikuga kokku leppides, jalutaja enda riisikol!
Kokkuleppimata aia külastus ei ole võimalik!

Unfortunately I do not speak English but if you would like a tour in English this can be arranged, please contact me via email viivilepik@hotmail.com 2-3 days prior your visit.

Mida ja millal siis vaadata:


Aprillis  õitsevad juba priimulad, adoonised, kopsurohud, krookused, puskiiniad, sillad, lõokannused, kirgaslilled, sinililled,  näsiniined, alpikannid. Kiviktaimlas õitsevad ka paljud kivirikud, nõmmkannid, kivikressid, karukellad, adoonised, litterheinad.
Iga päevaga lisandub järjest uusi ja uusi õitsejaid-tule avastama.

Maikuus on näha õitsemas veel paljusid kevadisi sibullilli, peale selle priimulaid, kopsurohtusid, ülaseid, bergeeniaid, kolmiklillesid, madalakasvulisi kevadel õitsevaid emajuure liike-sorte, kullerkuppe, epimeediumeid, adooniseid, lumeroose, murtudsüdameid; kiviktaimlagi on kõige värvikam maikuus.

Juunis õitsevad iirised, võhumõõgad, mertensiad, lupiinid, kuutõverohud, mõningad priimulate liigid, veel  on kiviktaimlas madalatel padjanditel õisi, samuti õitsevad seal parukliiliad, mõned kivirikud, ramondad, kinglilled, kurerehad, kellukad, rohtlaliiliad, upsujuured, kuldkingad. Sibullilledest õitsevad laugud, linnupiimad, preeriaküünlad ja palju muud.

Juulis alustavad õitsemist päevaliiliad, liiliad, karusõrad, raudrohud, käokingad, askleepiased, tähtputked, baptiisiad, neiusilmad, , hostad, kobarpead, naistenõgesed, monardad, tonditupikud, kõrged priimulad, emajuured, päevakübarad, astilbed, kõreliiliad.

Augustis jätkavad õitsemist päevaliiliad, päevakübarad, tonditupikud, floksid, äiatarid, liatrised, kukeharjad, heleeniumid, vaigulilled, jaapani ülased, liiliad, tradeskantsiad, ängelheinad.

Septembris- oktoobris  õitsevad kukeharjad, astrid, emajuured, sügiskrookused, sügislilled, alpikannid,  lumeroosid, krüsanteemid, konnatatrad.Samuti on rabas veel õitsejaid


Külastustasu alates 30 EUR tund, tule sa üksi või mitmekesi; gruppidele alates kümnest inimesest 5 EUR inimese kohta! Giidile, grupijuhile, bussijuhile tasuta. Samuti tasuta lastele kuni 19 aastat (dokumenti vanuse kohta ei küsita). Kui sa tuled vaid taimi ostma, siis muidugi külastustasu ei ole!
Giiditeenus - võõrkeeles (inglise, vene, läti)  lisandub 30.00 EUR/ tund

Armsad inimesed, saage aru, tegemist on koduaiaga ja igal kellaajal ning nädalapäeval lihtsalt meie koju sisse tulles ning külastust nõudes pole see võimalik. Aed vajab ka vahepeal perenaise kätt, lilled istutamist, kastmist, uued plaanid elluviimist ja 24/7 mind ei pruugi lihtsalt kodus olla!

Ringkäik aias kestab ca 1,5- 2 tundi koos perenaise Viiviga. Selle ajaga jõuab püsikutele pilgu peale heita, käia erinevates aia osades. Sügise poole saab aimu kõige kõrgematest aias kasvavatest püsililledest, kõrrelistest, kevadel on värvikas kiviktaimla ja õitsevad madalakasvulised püsililled. Tiigi  kaldal on võimalik ka jalga puhata või pargis ringi jalutada, pikniku pidada.

Kui on huvi pargis kasvavate puude -põõsaste hingeelu kohta, siis pargi külastust viib läbi peremees Ain (vaid eelneval kokkuleppel !)

Headele püsiklientidele aiakülastus tasuta ja soovi korral ka omapäi. Olete alati teretulnud!

Väikeselt müügiplatsilt saab osta aias nähtud püsililli, kõrrelisi, sõnajalgu, veidi ka omapaljundatud puid- põõsaid.

Eelneval kokkuleppel võimalik pakkuda kohvi-teed, jm. Aiamajja mahub korraga 14-15 inimest jalga puhkama.

REEGLID, REEGLID....
Ära unusta, et viibid loodudes!
Aia omanik ei vastuta aias esineva tolmlemise, aias  esinevatest putukatest jt lülijalgsetest tekitatud ebamugavuse või nende tekitatud hammustust, nõelamiste eest, samuti kriimustuste, muhkude, haavade ja muude jalutuskäigul tekkida võivate vigastuste eest!
Aia külastuse ajal vastutavad alaealiste laste tegevuse ja tervisliku seisundi eest nende vanemad või täiskasvanud saatjad!

Ära võta koera kaasa, talus on koer, kes ei pruugi sinu koera suhtes sõbralikult meelestatud olla ja ära ka ise meie Rethiga sõprust otsi, võõrastega ta ei suhtle!

Sa võid taimi katsuda ja nuusutada kui ilma loata palun ära murra õisi ega oksi ning korja seemneid.
PALUN ÄRA RONI JALGUPIDI PEENRASSE, ÜKSKÕIK KUI KAUNIS MÕNI ÕIS PILDISTAMISEKS VÕIB TUNDUDA, peenra servas võib kasvada mõni mikroskoopiline taim, keda sa tähelgi ei oska panna!
Et elusa ja tervena koju jõuaksid, siis kiviktaimlas palun ära turni kuigi see võib väga ahvatlev tunduda.
Pildistamine enda tarbeks on lubatud.

EHE.png

on ökotursimi kvaliteedimärk,  millega tunnustatakse ja turundatakse loodussõbralikke ja keskkonnasäästlikke maapiirkonnas pakutavaid turismitooteid ja -teenuseid.

Tunnustatud turismiteenuseid iseloomustavad ehedad elamused ja pärandkultuuri väärtustamine.

EHE märgis kinnitatakse teenusele või teenuste kompleksile kolmeks aastaks eeldusel, et teenuse või teenuste kompleks on pakkumisel olnud vähemalt üks aasta, selle kohta on olemas külastajate tagasiside ja täidetud on teised vajalikud kriteeriumid.

2017a. sügisel omistati meie talule EHE kvaliteedimärk Lepiku-Mardi Kollektsioonaed teenusele „Taimeaia külastus perenaisega”

Loe rohkem...http://www.maaturism.ee/?id=ehe-ma


AIAPÄRLID  ehk GARDEN PEARLS on Eesti ja Läti kauneid aedu ja parke tutvustav EL- projekt aiandusturismi arendamiseks.

Eestist on liitunud 21, Lätist 23 aeda-parki,.
Eestist on projektipartneriteks lisaks Tartu Ülikoolile MTÜ Estonian Gardens, SA Pärnumaa Arenduskeskus, SA Viljandimaa Arenduskeskus, Hiiumaa Ametikool, Pärnu linn ja OÜ Sangaste Mõis.

Ka Lepiku-Mardi Talu Kollektsioonaial on au kuuluda sellesse projekti.

GP.png
interreg.png
bottom of page